Jaką piłę formatową wybrać i kupić ?

Jaką piłę formatową wybrać i kupić ?

Mimo panującej na całym świecie pandemii ( Covid 19 ), stolarze nie narzekają na brak pracy. Nadal jest bardzo duże zapotrzebowanie na meble, a co za tym idzie – również na maszyny stolarskie. W każdym zakładzie stolarskim powinna znajdować się na wyposażeniu piła formatowa. Bez tej maszyny praca byłaby trudna, a wręcz niemożliwa. Wybór odpowiedniej pilarki do stolarni nie jest wcale taki prosty.
Pierwszym etapem zakupu piły jest odpowiednie wytypowanie materiału, który będzie na niej obrabiany – czy będzie to płyta, drewno, czy może jedno i drugie…  Odpowiednio dobrana maszyna to połowa sukcesu! Poniżej postaramy się rozwiać Państwa wątpliwości i pomóc w doborze odpowiedniej pilarki.

Piła formatowa do płyty

W przypadku cięcia płyty bardzo istotne jest, aby maszyna była wyposażona w długi wózek formatowy co pozwala na cięcie długich elementów (standardowa płyta ma długość 280cm). Warto zakupić formatówkę o długości wózka minimum 300cm. Kolejnym bardzo ważnym elementem maszyny jest podcinak, który zapobiega „wyrywaniu” się płyty. Dodatkowym atutem jest poszerzenie i przedłużenie blatu, dzięki którym bez jakichkolwiek trudności można ułożyć płytę. Jeśli chodzi o tarczę, to nie musi mieć ona dużej średnicy, gdyż płyta ma niewielką grubość w porównaniu do drewna. Warto także zastanowić się nad dodatkowymi opcjami takimi jak: górny pulpit sterowniczy, prowadnice regulowane elektrycznie, dzięki którym łatwiej i szybciej można ciąć elementy.

Bīdāmais galda zāģis kokam

Decydując się na zakup pilarki do drewna, konieczne jest dobranie tarczy o odpowiedniej średnicy, tak aby wysokość cięcia była jak najwyższa. Pilarka może być wyposażona w wózek boczny lub formatowy, który wykonany jest na prętach stalowych, dzięki czemu można ciąć drewno zarówno suche jak i mokre. W przypadku cięcia drewna mokrego ważne jest aby w pilarce zamontowany był silnik o mocy minimum 5,5kW. 

Obecnie w ofercie posiadamy ogromny wybór profesjonalnych pilarek. Proponujemy Państwu formatówki takich marek jak: Rema, Robland, Holzmann, Optimat, Altendorf.

Zapraszamy do złożenia zamówienia.

Pievienot komentāru

Skopiuj link