Place zabaw z drewna dla dzieci

Place zabaw z drewna dla dzieci

Istny raj dla dzieci bez wątpienia stanowią place zabaw.
Są one obecne nie tylko przy szkołach i przedszkolach – coraz częściej pojawiają się też w przestrzeni miejskiej.
Chyba nie ma osiedla czy parku bez huśtawek, piaskownicy, zjeżdżalni i innych atrakcji dla najmłodszych.
Ogromną popularnością cieszą się również drewniane place zabaw w prywatnych ogrodach. Możemy je wykonać samodzielnie, kupić gotowe elementy bądź też zamówić ich wykonanie według indywidualnych preferencji.

Dlaczego akurat plac zabaw?

Place zabaw to atrakcja dla naszych pociech, która zapewnia nie tylko świetną rozrywkę, ale i sporą dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Należy zadbać jednak, by zabawa ta była w pełni bezpieczna.
W tym celu do wykonania placów zabaw należy wykorzystać jedynie solidne, wytrzymałe materiały. Najczęściej wykorzystywane jest drewno świerkowe oraz sosnowe – ze względu na ich walory estetyczne oraz wytrzymałościowe.

Jak zadbać o drewno?

W przypadku elementów drewnianych należy zadbać również o ich odpowiednie zaimpregnowanie, dzięki czemu będą odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wpływ warunków atmosferycznych. Trzeba również pamiętać, by przy konserwacji takiego placu zabaw zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego sugerujemy by wykorzystywać do tego zabiegu, produkty odpowiednio dobrane jeśli chodzi o ich skład chemiczny. Bezpieczeństwo i zdrowie jest w tym przypadku priorytetem

O czym jeszcze pamiętać?

Przy produkcji elementów placów zabaw należy zadbać o każdy szczegół. Z huśtawek, zjeżdżalni czy piaskownicy będą korzystać najmłodsi, a to oznacza, że należy zapewnić im całkowite bezpieczeństwo. Stąd drewno musi być nie tylko trwałe, ale też poddane odpowiedniej obróbce, co da pewność, że dziecko nie skaleczy się ani też nie wbije mu się w skórę żadna drzazga. Da to również gwarancję, że drewno nie pęknie pod ciężarem dziecka.

Jak zrobić drewniany plac zabaw?

Dokładnie jak krok po kroku wykonać odpowiednie elementy placu zabaw umieścimy w kolejnych poradnikach. Najlepszym doradcą do wykonania pierwszej huśtawki czy zjeżdżalni jest własna wyobraźnia.
Na pewno potrzebujemy podstawowego wyposażenia stolarskiego i maszyn stolarskich do obróbki drewna, które nam w tym pomogą. Preferowana lista takich maszyn znajduje się poniżej:

Do bardziej skomplikowanych elementów takiego placu zabaw z drewna będziemy potrzebowali profesjonalnych maszyn stolarskich, takich jak:

Dodaj komentarz

Skopiuj link