Jakie drewno na balie,sauny?

Jakie drewno na balie,sauny?

Sprawdzą się nie tylko na terenie obiektów rekreacyjnych czy też Spa & Wellness.

Balie i sauny ogrodowe to przede wszystkim świetny pomysł na stworzenie swojej prywatnej strefy relaksu w przydomowym ogrodzie czy też na swojej działce.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych rozwiązań. Na nietypową działkę bądź też dla osób o specyficznych wymaganiach szczerze polecamy wykonanie balii oraz saun na wymiar.

Z czego wykonane są balie i sauny?

Zarówno balie, jak i sauny ogrodowe wykonane są z wysokiej jakości drewna. Dzięki temu nie tylko świetnie się prezentują, ale też są wytrzymałe i służą przez długie lata. Mogą być z powodzeniem stosowane na zewnątrz niezależnie od pory roku, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego z ich dobrodziejstw można korzystać zarówno latem, jak i zimą.

Balie, jak i sauny wykonane są w całości z drewna. Do ich produkcji wykorzystywane są grube deski – na przykład z trwałego drewna świerku skandynawskiego, które wyróżnia wyjątkowa odporność na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Bardzo dobrym materiałem na balie oraz sauny jest także drewno z cedru i modrzewia. Nie należą one do najtańszych rozwiązań, jednak zapewniają wyjątkowo długą żywotność konstrukcji. Dobrym materiałem jest również drewno sosnowe, należy jednak pamiętać, że przy nagrzaniu wody do 40 stopni Celsjusza może stać się ona żółta. To za sprawą tego, że drewno sosnowe jest wyjątkowo żywiczne.

O czym trzeba pamiętać?

Decydując się na drewniane balie i sauny, należy dokładnie sprawdzić certyfikaty bądź też inne dokumenty potwierdzające pochodzenie drewna. Zaleca się, by było to drewno pozyskane z drzew iglastych. Zawierają one więcej substancji żywicznych niż drzewa liściaste, co ma szczególne znaczenie w przypadku konstrukcji stosowanych na zewnątrz.

Istotny jest również dobór odpowiedniej grubości materiału oraz regularna pielęgnacja drewna. Ważne jest także utrzymanie balii oraz saun w czystości. Należy też pamiętać, by przed rozpoczęciem użytkowania odpowiednio zabezpieczyć drewno specjalnymi impregnatami. Zapewnią one warstwę ochronną zarówno przed zbyt wysokimi, jak i zbyt niskimi temperaturami, a także przed wpływem wilgoci.

Jakich maszyn stolarskich użyć to produkcji saun czy balii drewnianych?

Dodaj komentarz

Skopiuj link