Deska tarasowa idealna na podłogę

Deska tarasowa idealna na podłogę

Jest nie tylko praktyczny, ale i doskonale się prezentuje. Dlatego drewniany taras cieszy się coraz większą popularnością wśród zwolenników zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych rozwiązań. Deska drewniana odnajdzie się w każdej aranżacji! Deski tarasowe cieszą się dużym powodzeniem nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne. Cechuje je również wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz łatwość konserwacji. Ich niewątpliwą zaletą jest także fakt, że wolno się nagrzewają – dzięki temu można swobodnie chodzić boso po tarasie nawet podczas bardzo nasłonecznionych dni.

Z jakiego drewna wykonuje się deskę tarasową?

Bogaty wachlarz kształtów, długości desek oraz gatunków drewna daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji.

Deski mogą być wykonane z takich drzew jak:

  • modrzew syberyjski
  • azjatycki merbau
  • modrzew europejski
  • sosna

Ciekawym rozwiązaniem są również deski egzotyczne:

  • jatoba
  • tigerwood
  • cumaru
  • massaranduba
  • bangkirai i wiele innych.

Deska tarasowa ryflowana?

Deski tarasowe mogą być jedno – bądź też dwustronnie ryflowane, a także gładkie. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Wersje ryflowane wyróżniają większe właściwości antypoślizgowe, a także łatwość spływania wody deszczowej (dzięki czemu nie tworzą się kałuże).

Jak dbać o deski tarasowe?

By móc cieszyć się pięknem i trwałością desek tarasowych, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Drewno naturalne wymaga między innymi olejowania (minimum 2 razy w roku – wczesną wiosną oraz wczesną jesienią). Pozwoli to na zachowanie naturalnego koloru na dłużej. Istotne jest także, by na bieżąco usuwać z tarasu piasek, kurz, liście, śnieg i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz zabrudzenia. Bardzo ważne jest, by zimą nie stosować na tarasie soli ani żadnych innych środków chemicznych, które mogłyby zniszczyć deski.

Co zrobić przed położeniem deski tarasowej?

Należy też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża do montażu desek. Musi być ono wyrównane i utwardzone. Warto również zastosować podkład na przykład z agrowłókniny, co zapobiegnie wyrastaniu pomiędzy deskami uciążliwych chwastów.

Spis maszyn stolarskich do produkcji deski tarasowej

Dodaj komentarz

Skopiuj link